Žitné Centrum
Kontakt RSS

První rok fungování Žitného Centra – ohlédnutí a náš další směr…

Zajímavosti a inspirace Zamyšlení, glosy
1
Líbí se vám článek? Podělte se o něj...

V těchto dnech je to právě rok od vzniku našeho portálu Žitné Centrum. Původně měl (a také nadále má) posloužit především jako příspěvek k renesanci žita, této zajímavé a v mnoha směrech osobité obiloviny, která má v Českých zemích staletou tradici, která, bohužel, v posledních desetiletích velmi upadla.

Žitné Centrum - 1 rok!

Za rok našeho střídavě úspěšného fungování v kyberprostoru se vyvíjela i situace a náš pohled na věc. Aniž bychom chtěli jakkoli měnit náš původní záměr, rozhodli jsme se jej rozšířit. Vedly nás k tomu okolnosti, které považujeme za velmi závažné a které, jak se domníváme a jak cítíme i z ohlasů našich čtenářů a přátel, nemůžeme ponechat bez pozornosti.

Hlavní z nich je téma, které se stále intenzivněji otevírá a kterému jsme se již věnovali a věnovat budeme také dále – totiž problematika lepku a, v širším slova smyslu, postavení chlebových obilovin – žita, ale také pšenice, ječmene a ovsa v lidské výživě. O tom, že se jedná o téma mimořádně aktuální, svědčí nejen váš zájem a vaše reakce, ale široká publicita, které se této problematice dostává. Snad se nám do diskuse o lepku podaří vnést více světla a pochopení.

Jsme sice portál na podporu renesance žita v českých zemích, ale také si plně uvědomujeme, že celá řada lidí má se žitem, stejně jako s pšenicí, ječmenem a ovsem velké problémy. Snažíme se a budeme se snažit uvádět věci na pravou míru, bez ideologického zabarvení, pokud možno zcela věcně a maximálně fundovaně. Zveme za tím účelem ke spolupráci další odborníky a kolegy z různých oborů, kterých se to dotýká.

Právě proto, že si závažnost situace, totiž skutečně velmi nepříjemné potíže nezanedbatelné části naší populace, které jí lepek a podobné proteiny mohou způsobovat, uvědomujeme, rozhodli jsme se pootevřít dál náš obzor a přidávat také příspěvky o těch plodinách, které mohou sloužit lidem trpícím celiakií a nesnášenlivostí vůči pšeničnému lepku a podobným proteinům v žitu, ječmeni a ovsu jako velmi dobrá a hlavně bezriziková náhrada.

Začít jsme se rozhodli u nás do značné míry známou pseudoobilovinou – pohankou. Ve druhém roce Žitného Centra se tak setkáte s články a příspěvky o této pozoruhodné plodině, stejně jako také dále například o amaranthu a dalších. Snad bude toto rozšíření našeho záběru k užitku nám všem.

Vedle této problematiky se nově chceme také zaměřit v mnohem větší míře na bezpečnost potravin na bázi obilovin (a pseudoobilovin), zejména na kontaminanty. Toto téma je možná méně populární a dostává se mu menší pozornosti, o to je ale významnější. Jestli má s lepkem a jeho analogy v obilovinách problémy část populace, mykotoxiny, rezidua pesticidů a další potenciální kontaminanty se dotýkají všech. I toto téma budeme probírat věcně a pokud možno co nejvíce fundovaně, i němu zveme odborníky, kteří se jím přímo zabývají.

Pokusíme se také vyvolat na našich stránkách věcnou diskusi o různých způsobech ochrany rostlin (obilovin) v zemědělství o nových přístupech v rámci integrované ochrany rostlin i ekologickém zemědělství.

Věříme, že vás zaujmeme a že se našemu Žitnému Centru povede dobře i v jeho druhém roce.

Pavel Skřivan

Líbil se vám článek? Podpořte nás a podělte se o něj s přáteli. Nebo napište komentář, i to nám udělá radost!
Doporučte článek Facebook Twitter Google Email

Komentáře
k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Dobrý den, našla jsem si váš portál podle informací v Lidových novinách. Velice se mi líbí a určitě se nechám inspirovat uvedenými recepty.Uvažujete i o možnosti, že by sem čtenáři sami mohli své recepty umístit?

Mohlo by vás zajímat

První rok fungování Žitného Centra – ohlédnutí a náš další směr…

Předvánoční zamyšlení nad chlebem

Postavení žita dříve a nyní, renesance žita?

Facebook
STUDIO SYNAPSE Handcrafted with love by STUDIO SYNAPSE
Znak mlynářů
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice
Žitné Centrum