Žitné Centrum
Kontakt RSS

Všechno, co jste chtěli vědět o Žitném Centru

O Žitném Centru
Líbí se vám článek? Podělte se o něj...

Málokterá kulturní plodina, pokud vůbec nějaká, hrála v historii českých zemí tak významnou roli jako žito, neboli postaru rež (staroslověnsky, staročesky). Tato obilovina přišla do české kotliny se slovanskými osadníky před více než půldruhým tisíciletím a stala se zde vedle ječmene dominantní obilovinou. Dřívější pěstování prosa ustoupilo do pozadí a žito v Čechách zdomácnělo a zaujalo zcela výlučnou pozici při výrobě chleba. Ačkoli se zde některé druhy pšenic objevovaly také od raného středověku, žito bylo základem a ustoupilo pšenici teprve počátkem minulého století. Spontánně kvašený žitný chléb provázel naše předky po staletí jako ta nejběžnější ale také současně nejposvátnější součást jejich stravy.

Přesto dnes, na počátku 21. století, je žito v roli vedlejší, téměř již marginální obiloviny, ve stínu pšenice a jakoby samo již jen stínem své minulosti. Pád této v mnoha ohledech výjimečné obiloviny do dnešní téměř by se dalo říci nevýznamnosti je přitom dílem pouhých několika desetiletí. Nejdramatičtější pokles nastal od konce sedmdesátých let dvacátého století.

Pravdou je, že podobný osud potkal žito nejen u nás, ale také v Polsku, Rakousku, i v dalších zemích, strmý pokles nastal také v Rusku. Pouze v Německu produkce žita poklesla pouze mírně a v poslední době je stabilní. Přitom právě zde, ve střední a východní Evropě a Skandinávii se vypěstuje a zkonzumuje téměř devět desetin jeho celosvětové produkce.

Nicméně, jakkoli byl tento ústup žita do pozadí rychlý, zdá se, že v posledních letech se zastavil. V Německu a Skandinávii dochází zdá se dokonce k postupnému obratu. A také v Česku je znát byť mírný, tak přece jen znatelný opětovný zájem o žito, žitné mouky a žitný chléb.

Často je zájem o žito a žitné výrobky patrný mezi mladými lidmi, kteří se doslechli nebo dočetli o významu žitných arabinoxylanů (pentosanů), které jsou fyziologicky velmi příznivou složkou vlákniny, nebo o pozitivních zdravotních dopadech některých produktů mléčného kvašení v žitných kvasech. S kvalitním žitným, žitnopšeničným a pšeničnožitným chlebem je stále možno se setkat jak u nás, tak v Německu a Rakousku, kam mnozí z nás často cestují. Zejména Německý sortiment žitných chlebů a dalších výrobků je inspirující.

Ačkoli nelze nejspíš reálně očekávat, že se žito v dohledné době vrátí na své někdejší pozice, je stále ještě možné, že se této houževnaté a půvabné obilovině podaří v České republice vrátit alespoň zčásti její někdejší význam, že se žitné mouky začnou vyrábět opět se stejnou péčí jako mouky pšeničné a že si žitné chleby a další výrobky upevní své stabilní místo na trhu.

Rádi bychom v našem „Žitném centru“, webové informační platformě věnované právě zejména žitu a také některým dalším minoritním obilovinám přispěli k obratu v jejich vnímání a jejich návratu na důstojnou pozici mezi výrobky cereálních technologií, mlýnů a pekáren v České republice.

Budeme zde informovat jak o technologických aspektech, tak o zdravotních, hygienických, analytických i agronomických hlediscích zpracování i pěstování žita a minoritních obilovin. A zároveň na tomto místě chceme otevřít prostor pro fundovanou diskusi na některá dílčí témata. Jedním z nich například jistě může být oblast technologie vedení žitných kvasů, kde se často střetávají různé názory na tradiční a moderní postupy, nebo právě celá oblast zdravotních dopadů konzumace mléčně kvašeného žitného chleba.

Naší snahou bude také přinášet aktuální informace a obracet se nejen k odborné veřejnosti ve mlýnech a pekárnách ale obecně také ke všem, kdo o tuto zajímavou oblast potravinářství mají zájem.

Líbil se vám článek? Podpořte nás a podělte se o něj s přáteli. Nebo napište komentář, i to nám udělá radost!
Doporučte článek Facebook Twitter Google Email

Komentáře
k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook
STUDIO SYNAPSE Handcrafted with love by STUDIO SYNAPSE
Znak mlynářů
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice
Žitné Centrum